521 отзыв
Магазин "СЕДЬМОЕ НЕБО"
+380 показать номер

Ранцы ортопедические детские

Як обрати рюкзак до школи – поради батькам

Літній сезон розпочався, а отже зовсім скоро стартують і пошуки ідеального ранця в перший клас.
На що звернути увагу? Які параметри врахувати? – зайвих питань тут немає. Саме тому відповідь ми пропонуємо шукати не в сторонніх джерелах, а у професіоналів. Лише вони здатні допомогти батькам обрати ранець, що прослужить не один рік і одночасно збереже сімейний бюджет від зайвих витрат.
ПОРТФЕЛЬ, РАНЕЦЬ-КОРОБ ЧИ М'ЯКИЙ РЮКЗАК... ЯКА РІЗНИЦЯ?
Гадаєте, це питання не принципове? Більшість ортопедів з вами не погодиться. Справа у тому, що основні відмінності цих трьох виробів напряму стосуються безпеки для здоров’я.
Наприклад, портфель взагалі не має лямок для носіння на спині, його носять у руках. Через це сучасні ортопеди не рекомендують портфель для використання у молодших класах. А от із ранцем-коробом і м'яким рюкзаком все трохи складніше. Хоч зовні два вироби дуже схожі, відмінності між ними суттєві. Найголовніше: ранець-короб має більш жорсткий корпус (завдяки пластиковим вставкам по всій поверхні), м’який рюкзак же у кращому випадку може мати лише жорстку спинку, а от у найгіршому – не мати жорстких вставок взагалі.
Досвідчені ортопеди рекомендують купувати для молодших класів саме ранець-короб або жорсткий рюкзак. Форма корпусу, що не зминається, більш корисна для дитячої постави.
Перша торгова марка, що вивела ортопедичні ранці і рюкзаки на ринок України — ТМ «1 вересня».
На сьогоднішній день саме «Yes» і «1 вересня» представляють одні з найбільших та найякісніших пропозицій для покупця.
В якості ілюстрації правильного вибору: найбільш популярні класичні моделі ранців від «1 вересня» та «Yes».
Кожна з чотирьох панелей ранця має жорсткі вставки, що утримують корпус у правильному положенні. Це – безпека для постави майбутнього школяра. Заповнений чи напівпустий, такий ранець здатен стояти самостійно, без підтримки.
ОРТОПЕДИЧНА СПИНКА – ЦЕ ПОТРІБНО?
Відповідь однозначна: так. Ранець із пластиковою спинкою не дасть дитині сутулитись, не перенавантажить хребет, а отже – рюкзак буде повністю комфортним, навіть якщо заповнити його максимально.
Ортопедична спинка має бути на вигляд жорсткою, але з м’якими вставками по всій спині (для комфорту). В нижню частину ранця добавляють м’який валик, що служить поперековим упором – він правильно розподіляє груз по спині школяра. В ідеалі ортопедична спинка повністю повторює природний вигин хребта. Це надважливий показник! Особливо для дітей, що мають проблеми з поставою. Ранці від «1вересня», знову ж таки, можна вважати найкращим зразком ортопедичного влаштування спинки.
ЧОМУ ВАРТО РОЗДИВИТИСЬ ЛЯМКИ?
Комфорт під час носіння обумовлюється саме лямками. Найбільш зручний варіант - S-подібні плечові лямки, шириною у 6-7 см, із м’яким наповненням, що тримає форму. У ранців «1 вересня» лямки оптимальної ширини, мають підкладку зі спіненого поліетилену – він не зминається з часом, не заважаючи на повсякденне використання (на відміну від поролону).
Окрема увага – оббивці спинки та лямок. В ідеалі це повинна бути сітчата вентильована матерія, завдяки якій спина школяра не буде зопрівати. «Yes» і «1 вересня» пропонує покупцям ранці із сіткою Air Mesh, що забезпечує оптимальний теплообмін будь-якої пори року.
СКІЛЬКИ РАНЕЦЬ МАЄ ВАЖИТИ?
Слідкуйте за вагою: пустий рюкзак для першокласника – не більше 1 кг! Саме така нижня межа вважається спеціалістами оптимальною. Заповнений ранець — не більше 10-12% маси тіла дитини.
Щодо вмісту орієнтуватись можна на наступну шкалу:
6-8 років до2 кг;
9-13 років до 3 кг;
14 років до 5 кг;
15-16 років до 6 кг.
Найкраще, звичайно, батькам зустрічати дитину зі школи, носячи рюкзак у руках самостійно. Але навіть у такому випадку вага важлива, адже школяр носитиме ранець за плечима протягом дня!
ЯК ЩОДО СВІТЛОВІДБИВАЮЧИХ ЕЛЕМЕНТІВ?
Безпека дитини у сутінках не менш важлива, аніж правильна постава. Виробники це розуміють, тому оснащують свої вироби елементами захисту. Для прикладу: ранці «1вересня» мають світловідбивачі елементи по всій поверхні – це 100%-й захист на дорозі для дитини.
НА ЯКІ ЩЕ ДЕТАЛІ ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ?
Перед купівлею обов’язково запитайте консультанта про можливість машинного прання. Якісний рюкзак можна прати в пральній машині (в режимі делікатного прання).
Також варто хоч б візуально оцінити якість нанесення малюнку. Якщо навіть просте зшкрябування вже пошкоджує малюнок, від покупки краще відмовитись.
Дно ранця чи рюкзака має бути укріплене або ущільнене. Це гарантія того, що виріб можна буде ставити на підлогу або навіть землю без пошкодження.
Водовідштовхуюча поверхня гарантує сухість вмісту за будь-якої погоди, тож варто поцікавитись у консультанта про наявність цього показника.
Кілька зовнішніх кишень не будуть зайвими – вони знадобляться для пляшки з водою або легкого перекусу.
Всі шви якісного рюкзака ретельно оброблені (виключається можливість порізатись). А пластикові деталі – гладкі.
Підкладка рюкзака надійно прострочена якісними подвійними швами.
За кожним з цих показників ранці «Yes» і «1 вересня» лідирують на ринку України. А отже – батьки мають вибір у ціновому відношенні, а діти – у варіативному. Безліч дизайнів на вибір не залишить байдужим жодного першокласника!
Всі вищеперераховані правила вибору допоможуть вам обрати рюкзак, з яким дитина буде з задоволенням ходити до школи кожного дня!