Корзина
506 отзывов
+380976556673
+380958213400
Корзина
Магазин "СЕДЬМОЕ НЕБО"
 • picture 1
 • picture 2
 • picture 3
 • picture 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Ранцы ортопедические детские

в виде галереив виде списка
1 2 3

Як обрати рюкзак до школи – поради батькам

Як обрати рюкзак до школи – поради батькам

 

 

Літній сезон розпочався, а отже зовсім скоро стартують і пошуки ідеального ранця в перший клас.

На що звернути увагу? Які параметри врахувати? – зайвих питань тут немає. Саме тому відповідь ми пропонуємо шукати не в сторонніх джерелах, а у професіоналів. Лише вони здатні допомогти батькам обрати ранець, що прослужить не один рік і одночасно збереже сімейний бюджет від зайвих витрат.

 

ПОРТФЕЛЬ, РАНЕЦЬ-КОРОБ ЧИ М'ЯКИЙ РЮКЗАК... ЯКА РІЗНИЦЯ?  

 

Гадаєте, це питання не принципове? Більшість ортопедів з вами не погодиться. Справа у тому, що основні відмінності цих трьох виробів напряму стосуються безпеки для здоров’я.  

 Наприклад, портфель взагалі не має лямок для носіння на спині, його носять у руках. Через це сучасні ортопеди не рекомендують портфель для використання у молодших класах. А от із ранцем-коробом і м'яким рюкзаком все трохи складніше. Хоч зовні два вироби дуже схожі, відмінності між ними суттєві. Найголовніше: ранець-короб має більш жорсткий корпус (завдяки пластиковим вставкам по всій поверхні), м’який рюкзак же у кращому випадку може мати лише жорстку спинку, а от у найгіршому – не мати жорстких вставок взагалі.

Досвідчені ортопеди рекомендують купувати для молодших класів саме ранець-короб або жорсткий рюкзак. Форма корпусу, що не зминається, більш корисна для дитячої постави.

Н-11

 

Н-12

 

 

r

Перша торгова марка, що вивела ортопедичні ранці і рюкзаки на ринок України — ТМ «вересня».

 На сьогоднішній день саме «Yes» і «1 вересня» представляють одні з найбільших та найякісніших пропозицій для покупця. 

В якості ілюстрації правильного вибору: найбільш популярні класичні моделі ранців від «вересня» та «Yes».    

h-11 f

 

f m

Кожна з чотирьох панелей ранця має жорсткі вставки, що утримують корпус у правильному положенні. Це – безпека для постави майбутнього школяра. Заповнений чи напівпустий, такий ранець здатен стояти самостійно, без підтримки.

ОРТОПЕДИЧНА СПИНКА – ЦЕ ПОТРІБНО?

Відповідь однозначна: так. Ранець із пластиковою спинкою не дасть дитині сутулитись, не перенавантажить хребет, а отже – рюкзак буде повністю комфортним, навіть якщо заповнити його максимально.

g

Ортопедична спинка має бути на вигляд жорсткою, але з м’якими вставками по всій спині (для комфорту). В нижню частину ранця добавляють м’який валик, що служить поперековим упором – він правильно розподіляє груз по спині школяра. В ідеалі ортопедична спинка повністю повторює природний вигин хребта. Це надважливий показник! Особливо для дітей, що мають проблеми з поставою. Ранці від «1вересня», знову ж таки, можна вважати найкращим зразком ортопедичного влаштування спинки.

r 

ЧОМУ ВАРТО РОЗДИВИТИСЬ ЛЯМКИ?

Комфорт під час носіння обумовлюється саме лямками. Найбільш зручний варіант - S-подібні плечові лямки, шириною у 6-7 см, із м’яким наповненням, що тримає форму. У ранців «1 вересня» лямки оптимальної ширини, мають підкладку зі спіненого поліетилену – він не зминається з часом, не заважаючи на повсякденне використання (на відміну від поролону).

t

Окрема увага – оббивці спинки та лямок. В ідеалі це повинна бути сітчата вентильована матерія, завдяки якій спина школяра не буде зопрівати. «Yes» і «вересня» пропонує покупцям ранці із сіткою Air Mesh, що забезпечує оптимальний теплообмін будь-якої пори року.

СКІЛЬКИ РАНЕЦЬ МАЄ ВАЖИТИ?

Слідкуйте за вагою: пустий рюкзак для першокласника – не більше 1 кг! Саме така нижня межа вважається спеціалістами оптимальною. Заповнений ранець — не більше 10-12% маси тіла дитини.

Щодо вмісту орієнтуватись можна на наступну шкалу:

 •          6-8 років докг;
 •          9-13 років до кг;
 •          14 років до кг;
 •          15-16 років до кг.

Найкраще, звичайно, батькам зустрічати дитину зі школи, носячи рюкзак у руках самостійно. Але навіть у такому випадку вага важлива,  адже школяр носитиме ранець за плечима протягом дня!

ЯК ЩОДО СВІТЛОВІДБИВАЮЧИХ ЕЛЕМЕНТІВ?

Безпека дитини у сутінках не менш важлива, аніж правильна постава. Виробники це розуміють, тому оснащують свої вироби елементами захисту. Для прикладу: ранці «1вересня» мають світловідбивачі елементи по всій поверхні – це 100%-й захист на дорозі для дитини.

r

 НА ЯКІ ЩЕ ДЕТАЛІ ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ?

 •          Перед купівлею обов’язково запитайте консультанта про можливість машинного прання. Якісний рюкзак можна прати в пральній машині (в режимі делікатного прання).
 •          Також варто хоч б візуально оцінити якість нанесення малюнку. Якщо навіть просте зшкрябування вже пошкоджує малюнок, від покупки краще відмовитись.
 •          Дно ранця чи рюкзака має бути укріплене або ущільнене. Це гарантія того, що виріб можна буде ставити на підлогу або навіть землю без пошкодження.
 •          Водовідштовхуюча поверхня гарантує сухість вмісту за будь-якої погоди, тож варто поцікавитись у консультанта про наявність цього показника.
 •          Кілька зовнішніх кишень не будуть зайвими – вони знадобляться для пляшки з водою або легкого перекусу.
 •          Всі шви якісного рюкзака ретельно оброблені (виключається можливість порізатись). А пластикові деталі – гладкі.
 •          Підкладка рюкзака надійно прострочена якісними подвійними швами.

За кожним з цих показників ранці «Yes» і «1 вересня» лідирують на ринку України. А отже – батьки мають вибір у ціновому відношенні, а діти – у варіативному. Безліч дизайнів на вибір не залишить байдужим жодного першокласника!

Всі вищеперераховані правила вибору допоможуть вам обрати рюкзак, з яким дитина буде з задоволенням ходити до школи кожного дня!